ΠΑΟΚ γκολ και θέαμα

Ο ΠΑΟΚ με τον Κώστα Κατσουράνη πέτυχε ένα ακόμη καταπληκτικό γκολ και το gazzetta.gr παρουσιάζει τα φετινά best goal του «δικεφάλου» που δεν σταματά να προσφέρει θέαμα!
Η καλή μέρα λένε φαίνεται από το πρωί και αυτό έδειξε ο ΠΑΟΚ, αλλά και ο Στέφανος Αθανασιάδης από την πρεμιέρα της Super League. Ο «δικέφαλος» την πρώτη αγωνιστική φιλοξένησε τον νεοφώτιστο Πανθρακικό στην Τούμπα και επικράτησε με 1-0 χάρη σε ένα πανέμορφο σουτ στην κίνηση του Κλάους έξω από την περιοχή. Στο 57' της αναμέτρησης, ο διεθνής φορ δεν άφησε την μπάλα να σκάσει στο χορτάρι και την έστειλε στα δίχτυα του συλλόγου της Κομοτηνής...Το ασύλληπτο βολέ του ΚλάουςΜόλις στην 5η αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ συνέχισε να προσφέρει γκολ για highlights. Στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με τον Άρη στην Τούμπα, οι ασπρόμαυροι καθάρισαν από το πρώτο ημίχρονο διαμορφώνοντας το 4-1.Ο Λίαμ Λόρενς πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τον δικέφαλο στο στήθος, όταν στο 12' κεραυνοβόλησε τους κίτρινους με σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή. Ομως, το τελευταίο γκολ του Κλάους είναι από τα πιο ωραία γκολ που έχουν σημειωθεί μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Ο Στέφανος Αθανασιάδης στο 43', είδε την μπάλα στον αέρα και... οριζοντοποιήθηκε για να την στείλει στα δίχτυα με ασύλληπτο βολέ.One man show από ΛαζάρΣτην 16η αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ τα βρήκε σκούρα για 70 λεπτά κόντρα στον Πανθρακικό καθώς βρέθηκε να χάνει με 1-0. Τότε, ο Κοστίν Λαζάρ ξεκλείδωσε την άμυνα του συλλόγου της Κομοτηνής περνώντας όποιον αντίπαλο βρήκε μπροστά του και πλάσαρε εξαιρετικά...

Το φοβερό σουτ του ΚαμαράΟ ΠΑΟΚ έχει λατρεία να βάζει θεαματικά γκολ απέναντι στον Άρη και το επανέλαβε και στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 20η αγωνιστική. Η αναμέτρηση έληξε 2-2 με τον νεοαποκτηθέντα Καμαρά να κάνει στο 26' ένα... άπιαστο σουτ από πολύ πλάγια και αριστερά στέλνοντας την μπάλα στα κίτρινα δίχτυα. Τα... ψαλίδια του ΣαλπιγγίδηΤην 23η αγωνιστική, την παράσταση έκλεψε ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης. Ο «Σάλπι» ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Κέρκυρας με 3-1, αφού σημείωσε δύο γκολ με ανάποδο ψαλίδι. Ο διεθνής επιθετικός στο 25' εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Κατσουράνη και από το ύψος του πέναλτι έπιασε ένα φοβερό ψαλιδάκι, ενώ εννιά λεπτά αργότερα πέτυχε και το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ από την μικρή περιοχή των Φαιάκων.

Η γκολάρα του Κατσουράνη...Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική (24η), ο ΠΑΟΚ σημείωσε πανέμορφα γκολ στην Τούμπα με αντίπαλο τον Πανιώνιο (4-2). Πρωταγωνιστής αυτή τη φορά ήταν ο Κώστας Κατσουράνης, αν και το σκορ άνοιξε στο 31' με βολίδα του Έργκους Κάτσε πολλά μέτρα μακριά από την εστία. Ο «Κατσούρ» στο 80' έδωσε το προβάδισμα στο δικέφαλο με 3-2, όταν έκανε ένα φοβερό γυριστό από το ύψος του πέναλτι στέλνοντας την μπάλα στο «Γ». www.gazzetta.gr